Чималу частину життя ми проводимо у ванній кімнаті. Для обробки цього приміщення зазвичай використовують практичні довговічні матеріали. Основні вимоги для плитки — краса, якість, захист від вологи. Це ідеальне покриття для стін та підлоги. Як вибрати плитку для ванної кімнати? Яка краща? Як укласти плитку у ванній своїми руками? На всі ці та інші питання є відповіді в цій статті.Використовуючи керамічну плитку можна значно змінити інтер’єр кімнати. Велике значення має візуальна краса кімнати, колірна гамма і якість обробки. Тому при виборі плитки для ванної необхідно враховувати думку всіх членів сім’ї.
Все більше використовується фото плитка, з гарними малюнками флори і фауни. Оригінально буде виглядати кімната в морському дизайні з ніжно-блакитними тонами. Цікавим рішенням є оздоблення мозаїкою. Якщо вам важко знайти згоду при виборі, можна скористатися послугами професійного дизайнера.
На ринку є величезний вибір різних варіантів з матеріалів і кольорів, ви завжди можете придбати плитку для ванної в спеціалізованому магазині або в інтернеті. Купити недорогу плитку для ванної вашого заміського будинку можна так само на ринку будматеріалів, ціни і асортимент там прийнятні.
оскільки на поверхню плитки часто впливають агресивні середовища, гаряча вода, пар, чистячі миючі засоби, виникає питання — якими властивостями повинна володіти плитка у ванну кімнату? Пропонуємо кілька важливих рекомендацій:
- Водонепроникність – підлоги повинні мати надійний захист від води. Краще укладати матову або має рельєф плитку, так як плитка з гладкою поверхнею при попадання вологи на підлогу — травмонебезпечна. Її краще використовувати для обробки стін, до того ж гладку поверхню зручніше мити.
- Стійкість при вплив хімічних чистячих засобів — часто в кімнаті з’являються різні плями, для їх видалення використовується різна побутова хімія, яка не повинна залишати слідів.
- Долгопрочность — плитка повинна бути стійкою до фізичних навантажень, при появі тріщин не варто турбуватися, можна легко зробити заміну пошкодженої плитки.
Керамічна плитка для ванної-ваш надійний захисник від цвілі і грибка!
Як вибрати плитку для ванної кімнати?
Ранок у Вашій родині починається з відвідування ванної кімнати, для створення гарного настрою на цілий день використовувати в обробці спокійні кольори. Ось кілька практичних порад використовуючи які питання як вибрати плитку для ванної, вам не буде доставляти дискомфорт:
- Обов’язково враховуйте обсяг вашої ванної. Використовуйте основний принцип: для маленького приміщення не підійде велика плитка. Кімната буде виглядати неестетично. Для візуального збільшення стель можна використовувати плитку положеную більшою стороною вертикально розміром 20 х 30 см
- Важливу роль має вибір колірної гами. Світлий відтінок візуально збільшує приміщення, оригінально буде виглядати плитка з нанесеним малюнком, що імітує натуральний матеріал дерево, камінь, пісок, і т д.
- Краще буде виглядати кімната якщо при обробці використовуються різні декори, бордюри, декоративні панно. Їх використання може значно збільшити витрати на ремонт, однак створюваний при цьому комфорт коштує витрачених коштів.
- Якщо ви виробляєте комплексний ремонт ванної кімнати, вибирати плитку для підлоги і стін краще в одному місці, тому виробники часто випускають колекції для обробки стін і підлоги.
- При виборі дизайну використовуйте різні варіанти плитки в ванну кімнату, і вона стане оригінальною.
Відмінним вибором для оздоблення буде використання керамічної плитки для ванної яка має низьке вологопоглинання, щільну структуру практично не деформується, за нею легкий догляд. Для вирівнювання підлоги є відмінний варіант-наливна підлога.
Плитка для ванної — від покупки до укладання плитки у ванній
Укладання плитки у ванній — творчий процес, досить схожий на укладання гіпсової плитки. Ми підготували для вас кілька корисних рекомендацій від майстра. Пропонуємо його практичні рекомендації використовуючи їх ви переконаєтеся, плитка у ванній своїми руками — це просто:
Для приготування клею нам знадобиться суха суміш. Для різьблення плитки знадобиться плиткоріз. А для дотримання однакової відстані між плитками, пластикові хрестики. Так само буде потрібен рельєфний шпатель, дриль-міксер з насадкою, щоб місити розчин, молоточок гумовий, силіконові шпательки, і суха затирка для маскування швів.
Спочатку необхідно підготувати поверхню. Видалити залишки старого кахлю або фарби.Старий кахель легко зняти використовуючи перфоратор, для цієї роботи є спеціальна насадка у вигляді лопатки вона не дорога, і значно прискорює роботу. Стіна повинна бути рельєфною, можна зробити перфоратором борозни, це дозволить краще закріпити плитку на поверхні. Після підготовки поверхні необхідно очистити від бруду і нанести ґрунтовку, краще використовувати протигрибкову акрилову грунтовку.
Від слів до справи!
Для початку необхідно замісити плитковий клей. Потім змочити тильну сторону плитки водою. На стіну нанести розчин і вирівняти його шпателем, прикласти плитку і акуратно простукати гумовим молоточком.
Важливо! Необхідно перевіряти кожну плитку за рівнем в горизонтальній і вертикальній площині. Перевірку необхідно проводити обов’язково, якщо на початку ви не вирівняли стіни, то їх можна вирівняти за допомогою плиткового клею, за умови якщо стіна не має більшу кривизну.
Між кожною плиткою необхідно вставляти в проміжки пластикові хрестики, простукувати плитку різних сторін. При укладанні плитки своїми руками у ванній, головне не поспішайте, дотримуйтеся рівень і відстань між плитками. Після завершення укладання плитки у ванній, необхідно почекати кілька днів, а потім провести затірку швів. Суху затірку і силіконовий шпатель необхідно придбати заздалегідь, затірку підбираємо під колір плитки. Після дати висохнути, потім видалити залишки за допомогою води і ганчірки.
Для стін краще використовувати плитку має відбивну поверхню, вона візуально збільшує простір кімнати. Вертикальна плитка значно розширює простір.
Особливий комфорт у ванній кімнаті можна досягти встановивши інфрачервоний тепла підлога .
Затишок в кімнаті створити просто, необхідно докласти трохи зусиль і наполегливості. Результати праці будуть довго радувати всю сім’ю.
Детальну відеоінструкцію можна подивитися тут: