Вибираючи собі парфуми, для нас дуже важливо, щоб їх приємний аромат не тільки нам подобався, але і щоб на тілі він тримався як можна довше.
Які парфуми вважаються стійкими? На стійкість аромату впливає концентрація, яка перебуває в парфумах парфумерного екстракту. У туалетній воді концентрація аромату становить від 4 до 10%, в парфумах від 16 до 30%, а в парфумованій воді від 10 до 20%. Тому найстійкішими в парфумерної продукції вважаються духи, так як вони можуть тримати свій аромат протягом 7 — 10 годин. Парфумованої води вистачає до 4 годин, а туалетної води лише до 2-3 години.
При виборі духів важливо знати, що стійкість парфюмного аромату безпосередньо залежить від особливостей вашої шкіри, так як одні й ті ж парфуми можуть на різних людях відкриватися по-різному. Комусь більше підходять пряні нотки, у кого-то шкіра краще сприймає і «тримає» квіткові або ванільні аромати і т. п. Тому вибрати певний стійкий аромат ви зможете методом проб безпосередньо на своїй шкірі.
Яким чином вибрати стійкі парфуми?
- Вирушаючи в магазин за новим парфумом, не душитесь в цей день іншими духами, так як запахи між собою можуть змішатися, і вам буде складно зрозуміти, як пахнуть інші аромати.
- Якщо ви хочете придбати парфуми стійкі, вибирайте орієнтальні аромати, так як вони найдовше тримають свій приємний запах. Швидше всього випаровуються свіжі запахи парфумів — солодкі, морські, східні і т. д. Квіткові, деревні, пряні, фужерні, трав’яні і цитрусові зникають повільніше, ніж свіжі аромати.
- Вибирати парфуми в спеціалізованих парфумерних супермаркетах можна двома способами: по-перше злегка капнути їх на паперову смужку, але це для першого враження, а по-друге нанесіть крапельку парфумів на зап’ясті, тільки не розтирайте їх після нанесення, так як розтирання може пошкодити молекули і змінити запах в цілому.
- Після того, як ви нанесли парфум на паперову паличку, зачекайте пару хвилин, поки запах спирту випарується, і тільки після цього тримайте смужку до носа, таким чином, ви зможете відчути справжній аромат парфумів. Також не можна нюхати парфуми з кришки і флакона.
- Якщо ви визначилися з вибором духів, і їх запах вас влаштував, не купуйте флакон парфуму відразу. Візьміть з собою додому ароматну смужку і пару раз за день нюхайте її, щоб зрозуміти, як змінюється запах протягом дня. Можливо, вам він перестане подобатись, і завтра ви захочете придбати інший аромат.
Щоб аромат ваших улюблених парфумів як можна довше радував вас своїм стійким запахом, потрібно знати, як і куди його варто наносити. Найкраще аромат тримається на суху і чисту шкіру, на чистих волоссі, зап’ястях, згинах ліктів і за вухами.
Не варто наносити парфум, на світлий одяг, так як після його нанесення на речах утворюються важко выстирываемые плями. Можна капнути крапельку парфумів на хутро, вовну, а також темний шарф, білизна, носову хустку або комір сорочки. Однак майте на увазі, що багато аромати на речі звучать трохи інакше, ніж на шкірі.
Важливо відзначити, що стійкість аромату безпосередньо залежить від зовнішніх факторів і навколишнього середовища. Взимку, коли температура достатньо низька стійкість ароматів духів зазвичай вище, ніж влітку, це пов’язано з тим, що взимку аромат набагато повільніше випаровується. З аналогічної причини запах парфуму тримається набагато менше, якщо ви перебуваєте біля електрообладнання, такого як комп’ютер, ксерокс і сканер.
Жіноче нюх влаштовано так, що ми досить швидко звикаємо до запах своїх духів, і нам здається, що вони вже не пахнуть або зовсім зникли. Таким чином, виникає помилкове відчуття, що наш парфум втратив свою колишню стійкість. Якщо довго використовувати один і той же аромат, ви можете перестати відчувати його пахощі, хоча знаходяться навколо вас люди чудово будуть відчувати його запах.